Recycling tworzyw sztucznych

Od 1950 roku miliard ton tworzyw sztucznych zostały wyrzuconych i mogą utrzymywać się na naszej ziemi jeszcze przez setki lub nawet tysiące lat. W niektórych przypadkach spalanie tworzyw sztucznych mogą uwalniać toksyczne dymy oploty. Palenie tworzyw sztucznych z polichlorku winylu (PVC) mogą tworzyć dioksyny. Ponadto, do produkcji tworzyw sztucznych poliamidy często tworzy się duże ilości zanieczyszczeń chemicznych.
Przed zakaz używania sczepy CFC w wytłaczania polistyrenu (i ogólnego użytku, z wyjątkiem krytycznych sytuacji zagrażających życiu, czyli systemy przeciwpożarowe, co zostało zapisane zresztą Protokóle Montrealskim), produkcji polistyrenu przyczyniły się do zubożenia warstwy ozonowej, jednak nie CFC są obecnie wykorzystywane w procesie wytłaczania poliamidy.

W roku 1995, z tworzyw sztucznych programów recyklingowych szczepy były powszechne w Stanach haftZjednoczonych i gdzie indziej. Termoplastyczne mogą być przetopione i wykorzystane, z tworzyw sztucznych termoutwardzalnych i mogą być zmielone i stosowane oploty jako wypełniacz, choć czystość materiału ma tendencję do rozkładu w każdym cyklu ponownego użycia. Istnieją metody, w których tworzywa sztucznych, haft można sprowadzić z powrotem do stanu surowca. Z tworzyw sztucznych można przekształcić się w paliwo. Plastik wytwarzany jest z ropy naftowej, więc może powstawać w podziale na ciekłe węglowodory. Jeden kilogram odpadów z tworzyw sztucznych produkuje litr węglowodorów. Plastikowe odpady są stosowane w cementowniach jako paliwo.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Komentarze do artykułu

© Zestawy-Bielizny.pl