Trudne czasy bielizny

Dzisiejsza bielizna niczym nie przypomina tej którą zakładano w starożytnych czasach czy też później w czasach średniowiecza. Dziś bielizna robiona jest dla wygody i komfortu, jednak pełni także rolę estetyki. Niegdyś nie zwracano na uwagi na to, aby bielizna była komfortowa.

Doskonałym przykładem mogą być gorsety, które stosować zaczęto pod koniec średniowiecza. Gorset zdobył tak wielkie uznanie, że stosowano je przez kolejne cztery wieki, maltretując tym sposobem wiele kobiet. Tak była dawna bielizna wyszczuplająca , która niczym nie przypomina bielizny stosowanej w dzisiejszych czasach. Bielizna gorsetowa stosowana jest tylko i wyłącznie do urozmaicenia stroju. Żadna kobiet na pewno nie ściska się w niej tak jak dawniej i co ważne, jest szyta z materiału. W czasach średniowiecznych była to bielizna wykonywana z metalu. W dawniejszych czasach kobiety nie mogły stosować pantalonów bo było to bardzo źle widziane. Mężczyźni w tej bieliźnie zaś przechadzali się już od czasów Rzymskich. Był to bardzo wygodny strój i praktyczny, jednak dla kobiet zakazany. Wszystko zaczęło zmieniać się już w siedemnastym wieku. Wtedy to kobiety zaczęły wkładać pantalony, między innymi do spódnic drucianych oraz do jazdy konnej.

Wraz ze zmianą mody i pojawianiem się krótkich spódniczek, pantalony ulegały skróceniu, aż nabrały współczesnego kształtu. Zaczęto odchodzić także od gorsetów na rzecz pierwszych staników. Była to nadal bielizna druciana, ale o wiele swobodniejsza. Cała reforma trwała kilkadziesiąt lat i dziś bielizna ma już ostateczny kształt. Wydaje się, że jest to bielizna optymalna, mało tego, każdy ma ogromny wybór. Dla mężczyzn nie brakuje slipek czy bokserek. Kobiety mogą przebierać w różnych rodzajach stanika. Od skromnego po staniki bardzo wygodne. bielizna korygująca produkowana jest dla każdej grupy wiekowej i w każdej postaci. Podobnie jak dawniej, stosuje się albo materiał bawełniany albo też skórzany. Wybór bielizny jest ogromny.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

2 komentarze to “Trudne czasy bielizny”

  1. basia pisze:

    Ostatnio zauważyłem, że coraz trudniej jest znaleźć duże rozmiary biustonoszy… Wiecie może dlaczego?

  2. nina pisze:

    w jaki sposób dzisiejsza bielizna ma przypominać tą noszoną dawniej skoro wtedy modna była bielizna xl?

Komentarze do artykułu

© Zestawy-Bielizny.pl