Zima się zbliża

Miłośnicy serialu Gra o Tron doskonale wiedzą, co oznacza termin zima się zbliża. W tym baśniowym świecie zima determinuje wszystkie zachowania ludzkie, jest bardzo ostra i może potrwać nawet kilka lat. Oczywiście zimy w świecie realnym nie są aż tak ostre, ale nie zmienia to faktu, że do nich również powinniśmy się nieco przygotować. Po pierwsze warto zwrócić uwagę na sprawy zdrowotne: zacząć się odżywiać lepiej i jeść owoce i warzywa zawierające witaminy. Nie do przecenienia jest w tym przypadku witamina C, zawarta przede wszystkim w cytrusach, ale także w papryce i w czarnej porzeczce. Dostateczne jej dawki mogą powstrzymać nas przed łapaniem różnych infekcji, w tym przede wszystkim przed grypą sezonową.

Ubrania na zimę

Warto też mieć na uwadze, że niezależnie od tego, jak dużo będziemy spożywać zdrowych warzyw i owoców, to i tak zachorujemy, jeśli nie będziemy się właściwie ubierać w okresie zimowym. Dlatego też może już teraz należy przemyśleć perspektywę wybrania się do sklepu, aby zrobić wszystkie potrzebne zakupy na zimę, takie jak czapki damskie, czy szaliki wełniane. Właściwy ubiór jest bowiem kluczową sprawą w przypadku chłodniejszych i mroźniejszych miesięcy. Przede wszystkim powinien być on ciepły, ale musi też oddychać. Dobrze jest się ubierać na tak zwaną cebulkę, co polecają wszyscy specjaliści. Trzeba też ubierać się z głową: zawsze zakładać czapki zimowe, ponieważ to właśnie one zapewnią nam największą pewność, że nie utracimy ciepła. Z drugiej strony nie warto ubierać się zbyt ciepło, ponieważ przegrzanie też nie jest dobrym rozwiązaniem.

Czas na zakupy

Bez wątpienia późne lato, czy wczesna jesień są najlepszym okresem aby zrobić sobie wszystkie potrzebne zakupy ubrań. Kolekcie zimowe już się w sklepach pojawiły i można sobie dowolnie przebierać w czapkach i szalikach. Z drugiej strony tłoku jeszcze nie ma, więc możemy zrobić zakupy na spokojnie bez obawy, że ktoś nas uprzedzi i najlepsze rzeczy kupi tuż przed nami. Dlatego śmiało ruszajcie do sklepu przygotować się na zimę.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Komentarze do artykułu

© Zestawy-Bielizny.pl