Archiwum kategorii ‘Nowe trendy’

Biżuteria z gustem, czyli o złocie i jubilerstwie

Biżuteria to taki rodzaj ozdób, który wymaga sporej wiedzy, aby spełniał swoje zadanie. Jej doborem rządzą podstawowe prawa estetyki – zbyt dużo dekoracji, to efekt przesytu, chaosu i kiczu. W tej sytuacji dobór odpowiednich ozdób i ich ilość wymaga specyficznego wyczucia oraz minimum zmysłu estetycznego. Zdarza się trafić na osobę, która „obwiesiła się” ciężkim naszyjnikiem, […]

Bieliźniarski interes

Wiele osób zastanawia się jak zrobić dobry biznes, a przede wszystkim jaki ma być to biznes. Coraz więcej osób celuje w sklepy internetowe, bo internet to wspaniałe miejsce do kreowania sprzedaży.

Bielizna przez internet

Sklep w internecie to bardzo dobry biznes. Nie ma przy nim tyle pracy co przy zwykłym sklepie, jest też o wiele mniej kosztowny. Wiele osób decyduje się na otworzenie sklepu w internecie, choć jest tu duża konkurencja w każdym asortymencie to i tak każdego dnia powstają nowe sklepy, a kolejnego upadają inne, którym nie udało […]

Długie kształtowanie się bielizny

Najstarsza odnaleziona bielizna ma ponad pięć tysięcy lat i została odnaleziona na mężczyźnie w alpejskim lodowcu. Nie była to najnowsza moda jak się można spodziewać, a jedynie pas skóry przewieszony przez biodro. W ten sposób mężczyźni nosili bieliznę.

Gorsety na przestrzeni wieków

Dziś gorset stanowi luksusowy gadżet. Nie nosimy go na co dzień, jest to bardziej bielizna erotyczna niż sposób na zachowanie ładnej figury. Jednak przez wieki kobiety zmuszone były do noszenia bardzo ciasnych gorsetów, które opinały je w bardzo niezdrowym stopniu i sprawiały, że nie mogły swobodnie oddychać.

Złapać męża

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu jedyną szansą na normalne życie w społeczeństwie dla kobiety było posiadanie męża. Samotne panie miały przyczepioną łatkę starej panny, i choćby nawet utrzymywały się same dzięki własnej, ciężkiej pracy, prowadziły bogate życie towarzyskie, i tak uważane były za gorsze, za nieciekawe, ze osoby, którym życie się nie udało.

Dzień bez stanika

Co roku na całym świeci obchodzony jest dzień bez stanika. Jest to święto wymyślone bez wyraźnej przyczyny, nie ma promować żadnej konkretnej idei, powstało prawdopodobnie wyłącznie ku uciesze panów. Stosowana współcześnie bielizna damska nie jest przecież ani niewygodna, ani nie jest w niej duszno. Dlaczego więc panie miałyby ją zrzucić i chodzić bez stanika?

Rozwój bielizny

Prostytucja zwana jest najstarszym zawodem świata. Przez jednym potępiana, przez innych chwalona, jeszcze przez innych ignorowana. Niewiele osób jednak wie, jak wiele paniom lekkich obyczajów zawdzięcza dzisiejsza bielizna.

© Zestawy-Bielizny.pl