Balet

Jednym z najsłynniejszych przedstawień baletowych jest „Dziadek do orzechów”. Balet jest to rodzaj widowiska teatralnego, który taniec traktuje jako główny środek wyrazu. Istnieje wiele szkół i mniejszych ośrodków, w których można nauczyć się baletu. Jest to taniec stworzony zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Dzięki dużej popularności tego tańca rozwinęło się wiele sklepów Internetowych sprzedających artykuły taneczne. Sklepy te w ofercie mają artykuły dla początkujących, średniozaawansowanych, ale też profesjonalistów w tej dziedzinie. Odnoszą się zarówno do potrzeb tancerzy baletowych, jaki współczesnych czy klasycznych. Od 1581 roku na rynku pojawiały się coraz to nowsze akcesoria dla tancerzy baletu. Na początku taniec ten był traktowany jak maskarada karnawałowa, z czasem przerodził się w dworskie widowiska. Obecnie balet jest tańcem traktowanym poważnie i z należytym szacunkiem.

Choreografia i dodatki do tańca

Bardzo ważnym elementem w każdym tańcu jest choreografia. Układ taneczny, jaki artysta wykonuje na scenie wzbudza w nas pozytywne, lub wręcz przeciwnie negatywne emocje. Wpływa na naszą ocenę tańca, oraz to, czy następnym razem przyjdziemy na takie widowisko i wspomożemy je kupując bilet na spektakl. W balecie ważne są nie tylko kroki tancerza, ale też jego zaangażowanie i to, jak wyczuje muzykę oraz sens przedstawienia.

Zakupy baletnicy

Strój baletnicy składa się z czterech podstawowych części. Jest to kostium ćwiczebny, popularnie zwany body, ale różniący się od niego brakiem zapięcia w kroku, tunika, czyli spódniczka, którą baletnica owija sobie wokół talii, trykoty, czyli inaczej rajstopy baletnicy oraz baletki, czyli buty wykonane z płótna bądź skóry. Baletki pozbawione są troczków, w odróżnieniu od point. Są bardzo miękkie, ich głównym zadaniem jest ścisłe przyleganie do stopy. Baletki nie służą do stania na czubkach palców, czym różnią się od point. Każdy sklep taneczny, który ma w ofercie takie buty powinien zaznaczać różnice między tymi dwoma rodzajami butów do tańca.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Komentarze do artykułu

© Zestawy-Bielizny.pl