Bielizna i koszula niezbedne każdemu mężczyźnie

Bielizna męska to przede wszystkim slipki w różnych wzorach i kolorach. Wśród nich wyróżnić można między innymi bokserki oraz stringi, wzorowane na damskich odpowiednikach.

Bielizna męska powinna być wykonana z dobrej jakości materiałów, przede wszystkim z bawełny, najlepiej stuprocentowej. Często staje się dobrym prezentem świątecznym dla ukochanego. Innym ciekawym podarunkiem dla mężczyzny jest koszula. W każdej męskiej szafie znajdziemy ją i to niejedną. Biała pasuje do każdego garnituru, jednak w dzisiejszych czasach hitem są koszule kolorowe, na przykład fioletowe, zielone lub różowe. Istnieje obyczaj wiejski, według którego narzeczona powinna ofiarować narzeczonemu własnoręcznie uprzędzioną, utkaną i uszytą koszulę.

Przez długi czas koszula pozostawała niewidoczna, później pojawiała się spod wierzchniego ubioru. Znajduje się ona, podobnie jak bielizna męska, a już tym bardziej bielizna dla kobiet, najbliżej ciała. W wierzeniach ludowych nadawało jej to szczególne znaczenie, rodzaj powinowactwa z duszą nosiciela. W czasach średniowiecza grzesznicy stawali w samej koszuli u drzwi bazyliki lub kościoła na znak skruchy i dla odbycia pokuty. Czasem koszula służyła do ujawnienia poglądów politycznych osoby ją noszącej. Stało się to, gdy włoski generał Giuseppe Garibaldi objął komendę nad Legionem Włoskim. On i jego ludzi otrzymali czerwone koszule kupione na wyprzedaży przez rząd. Stały się one symbolem patriotyzmu i nadziei. W XX wieku Mussolini uczynił czarne koszule znakiem faszyzmu włoskiego, a Hitler – faszyzmu niemieckiego brunatne koszule z opaską ze swastyką na rękawie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Komentarze do artykułu

© Zestawy-Bielizny.pl