Bielizna stara jak świat

Chyba mało kto z nas wie, że bielizna ma ponad pięć tysięcy lat. Już w tamtych czasach mężczyźni owijali się skórzanym materiałem na biodrach. Jak można się domyślić była to bardzo prymitywna bielizna, jednak spełniała swoje podstawowe funkcje.

Niestety, nie ma żadnych wzmianek o bieliźnie damskiej, która swój rozkwit zaczęła przeżywać dopiero w Egipcie. Choć mijały setki lat to i tak bielizna męska marki meriell club nie zmieniała swojego kształtu. Na samym początku skórzana i owijana na biodrach i między nogami, bielizna ta zmieniała się w materiał bawełniany. Z czasem wytwarzana była także z lnu. W między czasie kobiety zaczęły również nosić pierwszą bielizną. Początkowa bielizna damska to tunika, która dzisiaj nazywana jest popularnie długa koszulą nocną. Za pierwszy stanik uznaje się pas płótna, który kobiety obwiązywały swoje piersi w celu uwydatnienia. Zapoczątkowały to Egipcjanki, a na starych malowidłach, można dostrzec nawet coś na wzór bikini. W starożytnym Rzymie, bielizna ta zmieniła swój kształt i zaczęto nosi gorsety, aby schować swoje piersi. Mężczyźni zaś, nosili coś na kształt długich kalesonów. Była to bielizna, która przyszła od germańskich najemników.

bielizna męska

Z czasem wzory stawały się bardziej skromne i kolorowe, aż do dziś. Dzisiaj można kupić każdy rodzaj bielizny czy to zwykłe majtki czy też stringi. Szczególnie kobiety mają w czym wybierać, bo dla nich tworzona jest bielizna erotyczna różnego rodzaju. Dziś bielizna ma być nie tylko wygodna, ale i stylowa, a w życiu erotycznym często ma duże znaczenie. Dlatego też, każdy przywiązuje ogromną wagę do swojej bielizny, nawet gdy noszona jest pod innymi ciuchami. Dzisiejsza moda bieliźniana różni się ogromnie od tej mody z dawnych czasów. Jednak trudno powiedzieć jak będzie wyglądała bielizna w przyszłości. Wydaje się, że niemalże wszystko już zostało wynalezione. Dziś bez problemu zakupimy każdy rodzaj bielizny i to z każdego materiału. Może być to zarówno zwykła bielizna jak i bielizna bardziej ekskluzywna w szczególności dla kobiet.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Komentarze do artykułu

© Zestawy-Bielizny.pl