ZUMBA – Nie musi być kosztowna!

Wygodny oddychający i komfortowy strój to jeden z ważnych elementów warunkujących udany trening. Formą treningu jest niewątpliwie zumba. Jest to nic innego jak jedna z form zajęć fitness. Łączy on elementy aerobiku z tańcem oraz ćwiczeniami siłowymi. Podczas tej aktywności, nie ma zbyt skomplikowanych kroków, nie wymaga też specjalnej kondycji, a wręcz przeciwnie tak jak podczas każdego treningu nasza kondycja ma się poprawić. Zajęcia odbywają się tak samo, jak w przypadku aerobiku, w salach otoczonych lustrami, aby każdy mógł dokładnie obserwować ruchu swoje jak też instruktorów. Podczas zajęć zumby spala się bardzo dużo kalorii dzięki powiązaniu ze sobą tańca, muzyki i fitnessu.

Jaki strój na zumbę?

Zumba jak każdy inny sport wymaga od nas nakładów energii, którą oczywiście musi wyprodukować nasz organizm. Pomóc mu w tym możemy, stosując odpowiednią dietę, czy prowadząc właściwy tryb życia. Odpowiednie nastawienie i pogoda ducha to także czynniki wpływające na ilość posiadanej energii. Dlatego na czas treningu warto ubrać strój w jaskrawych kolorach, o rozmaitych wzorach, aby dostarczyć do naszej psychiki jeszcze więcej bodźców zewnętrznych. Pobudzić tym samym organizm do wysiłku.
Bardzo ważne są buty tak jak przy każdej aktywności fizycznej. Muszą być komfortowe, wygodne i odpowiednio przyczepne, nie powinny mieć czarnej podeszwy, aby nie brudzić parkietu. W przypadku zumby istotną rolę odgrywają także spodnie.

Jakie spodnie do ćwiczenia zumby?

Ze względu na taneczny charakter oraz ćwiczenia fitness trzeba zadbać o wygodne spodnie. Najlepiej, aby były wykonane z poliestru, który nie wchłania wilgoci, świetnie oddycha, dodatkowo bardzo dobrze przylega do ciała, nie przeszkadzając w ćwiczeniach. Spodnie na zumbę powinny być wzorzyste, kolorowe, oddające latynoskie klimaty. Chociaż nie jest to żadnym wymogiem, ale samoczynnie stało się niepisanym standardem, a nawet pewnym trendem. Nie ma zasad w odniesieniu do długości spodni. Mogą być one zarówno do samych kostek jak też za kolano.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Komentarze do artykułu

© Zestawy-Bielizny.pl